Дякуюємо Чернігівському обласному відділенню Дитячого фонду України за надану можливість!

04.03.2015
ЧЕРНІГІВСЬКА ВЕСНА”: ВЕЛИКЕ ТУРНЕ СТОЛИЧНИМИ МУЗЕЯМИ ПОЧИНАЄТЬСЯ У ФОНДІ

У приміщенні Благодійного фонду Леоніда Кучми «Україна» відкрито виставку  «Чернігівська весна».

В експозиції – роботи з рибних кісточок, які зробили  вихованці Березнянського багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру Чернігівської обласної ради  та роботи у техніці гратографії , створені  вихованцями арт-студії  «Колібрі» м. Чернігова.

У Березнянському навчально-реабілітаційному центрі  опікуються дітками з особливими освітніми потребами, допомагають їм адаптуватися у суспільстві, розвивають їхні нахили та здібності.  Там працює 18 гуртків різних напрямків. Завдяки заняттям у мистецьких гуртках вихованці можуть реалізувати свій творчий потенціал, вчаться оцінювати власну роботу і вироби товаришів: вишивка хрестиком і оригамі, валяння з шерсті та ліплення із солоного тіста, пап’є-маше та бісероплетіння. Та найкреативніше заняття у мистецькому гуртку – вироби з рибних кісточок, які і представлено в експозиції Фонду. Робота з цим матеріалом – кропітка і потребує ретельної підготовки. «Подих літа», «Дивна орхідея», «Дерево життя», «Таємниця ночі» – самі назви картин з рибних кісточок свідчать про творчі здібності, розвинене образне мислення та творчу уяву гуртківців.

А учасники арт-студії «Колібрі» з Чернігова представили свої роботи у техніці гратографії. Назва цього напрямку образотворчого мистецтва походить від французького слова grater, що означає «шкрябати, дряпати». Той, хто працює у такій техніці, спочатку наносить шар темної фарби, а згодом продряпує малюнок. Художники використовують різні прийоми графічного зображення  – чорно-біле або з кольоровим підмальовком основи аквареллю, тушшю, гуашшю, темперою, акрилом, олійною крейдою. Твори у стилі гратографії – виразні, загадкові та незвичні: «Стара площа», «Чернігів поглядом птаха», «Троянди для мами», «Скарби теплих країв». Учні арт-студії «Колібрі» постійно беруть участь у виставках, аукціонах, благодійних заходах міста. В студії навчаються 250 дітей та дорослих. Окрім мистецьких занять, в студії також готують до вступу до вищих художніх навчальних закладів.

І Березнянським навчально-реабілітаційним центром, і арт-студією  «Колібрі»  опікується Чернігівське обласне відділення Дитячого фонду України. Під час відкриття експозиції «Чернігівська весна» Президент України (1994-2005рр.) Леонід Кучма вручив сертифікат на придбання комп’ютера для Чернігівського обласного відділення Дитячого фонду України. За 20 років роботи ця громадська організація допомогла тисячам дітей – сиротам, інвалідам, багатодітним родинам, талановитим дітям та біженцям. Завдяки новому комп’ютеру у Дитячому фонді зможуть подбати про ще більшу кількість юних мешканців Чернігівщини.

Більше ніж за 10 років роботи в стінах Благодійного фонду Леоніда Кучми «Україна» презентували дитячі виставки з усіх куточків нашої держави, але нині тут вперше вітають юних мешканців Чернігівщини – земляків Леоніда Даниловича.

Діти самі розповіли про свої роботи, та поставили Президенту запитання – про улюблений колір, про сусідів по парті, про дитячі захоплення і про те, що для було найскладнішим у роботі Президента.

  – Якщо дивитись на творчість цих ще зовсім маленьких діточок, то знаєте, є впевненість, що все в їхньому житті в них буде добре. Але добре буде тільки при одній умові: якщо країні буде добре, якщо не буде того, що ми з вами сьогодні бачимо своїми власними очами. Якщо цей талант не загубити, якщо його підтримувати весь час. Навіть невелика підтримка їм якось і наснаги додає – по обличчях ми бачимо, що вони радісні від того, що і разом зібрались, і виставка, і в будинку непоганому. Це наші таланти, наше майбутнє України. Хочеться вірити, що вони зовсім в іншій країні будуть жити – в такій країні, де можна вільно дихати і не боятись за завтрашній день. Я хотів би побажати їм такої долі, – сказав Леонід Кучма.

З приміщення Президентського Фонду «Чернігівська весна» вирушить у турне столичними музеями, які є партнерами Фонду. Вже у березні твори з рибних кісточок представлять в літературно-меморіальному  будинку-музеї Тараса Шевченка, а трохи пізніше в цьому ж музеї можна буде побачити роботи, виконані у техніці гратографії. У квітні експозиції будуть представлені в Музеї видатних діячів української культури, зокрема, в Музеї Старицького та Музеї Лесі Українки.

Варто також зазначити, що для дітей з невеликих міст виставка у столичних музеях є важливою та визначною подією, так само, як і відвідини столиці.