Міжнародний творчий конкурс «Єднання»


Партнерами Фундації в Україні виступає чернігівська Арт-студія «Колібрі» (керівник Лілія Ібрагімова) та творча майстерня скульптора “Галерея – Фарт ” (директор Валентина Єршова)

//

П О Л О Ж Е Н Н Я

1.2 Мета і основні завдання Конкурсу
1.1. Міжнародний творчий конкурс «Єднання» ( далі Конкурс) проводиться з метою єднання творчих людей, єднання їх душ та сердець.
2.2. Проведення Конкурсу сприяє:
підтримці обдарованих людей, які відтворюють своє уявлення про красу засобами мистецтва, цікавляться розвитком філософських думок видатних майстрів, тогпрагнуть розширити свій світогляд;
2. Організація Конкурсу
2.1.Конкурс проходить під патронатом Маршалка Воєводства Поморського – Мечислава Струка та голови обласної ради Миколи Звєрєва. Організовує та проводить Конкурс «Фундація Ательє Єршов» (м.Гданськ) на чолі з її Президенттом – cкульптором Геннадієм єршовим.

//
2.2. Конкурс проводиться щорічно у два етапи.
Перший етап ( липень) – передбачає проведення конкурсу, що ставить за мету відбір та презентацію конкурсних робіт на задану тему. Виявляються переможці, які отримують цінні подарунки та переходять до другого етапу. Тема може змінюватися щороку.
Другий етап (вересень) – передбачає проведення пленеру і конкурсу творчої роботи на задану тему. Переможець отримує Гран – Прі.
2.3. Для організації та проведення Конкурсу створюється організаційний комітет.
2.4. Для якісного та об’єктивного відбору й оцінювання конкурсних робіт призначається фахове журі, склад якого затверджується організаційним комітетом.
Рішення фахового журі щодо результатів Конкурсу є остаточним.
3. Участники й умови проведення Конкурсу
3.1.Участь у Конкурсі може бути як індивідуальною, так і груповою.
3.2. Учасники конкурсу поділяються на вікові категорії.
3.3. Авторами індивідуальних робіт є:
– учні загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних училищ;
– вихованці позашкільних освітніх закладів; – окремі митці;
3.4. Учасники першого етапу Конкурсу подають свої роботи до арт – студії «Колібрі» (14000 м.Чернігів Проспект миру 49-а, кімната 701)
3.5. До роботи додається заявка автора за формою:
– прізвище, ім’я по батькові;
– дата та рік народження;
– домашня адреса, контактний телефон та e-mail;
3.6. До 28 липня подаються роботи на 1 етап Конкурсу. 29 липня визначається переможець. 31 липня на арт – проекті «Зелена Сцена» проводиться виставка та нагородження переможців Конкурсу.
З 1 серпня формуються списки на 2 етап Конкурсу.
3.7. Витрати на проїзд, харчування та проживання учасників другого етапу Конкурсу частково бере на себе Президент Фундації.
3.8. Надані роботи до першого та другого етапу Конкурсу залишаються у музеї “Фундації Ательє Єршов”. Подальше використання робіт здійснюється для їх експозиції на виставках.
Тематика та жанр конкурсної роботи 1 етапу
Тема:” Натюрморт Сентимент ”
Завдання:
Натюрморт, запропонований Геннадієм Єршовим ( аавторське робота художника) зобразити у своєму баченні або через бачення відомих світових митців, таких як – Пікассо, Ван Гог, Сальвадор Далі, Гойя, Єль Греко чи іншого улюбленого художника учасників конкурсу.
Опис натюрморту формується додатком ( Додаток 1)

Живопис;
Естамп;
Колаж, аплікація;
Розглядаються роботи, формату А 3, А 2, виконанні у будь -якому стилі(техніці).

4. Порядок оцінювання конкурсних робіт
4.1 Оцінювання конкурсних робіт проводиться фаховим журі у складі відомих митців. При цьому враховується: оригінальність, майстерність та техніка виконання, сміливість художньої ідеї.
4.2 Підбиття підсумків Конкурсу буде проводитися в творчій майстерні ” Галерея – ФАРТ” за адресою м.Чернігів вул.котляревського 28. Нагородження переможців і призерів здійснюється комітетом Конкурсу за поданням журі.
4.3 Переможці та призери Конкурсу нагороджуються відповідними дипломами, цінними подарунками та іншими формами заохочення.
5. Контактна інформація організатора
e – mail: fundacja.atelier.jerszow@gmail.com. galeriafart@gmail.com

Додаток 1

Опис натюрморту
Польові квіти, керамічна тарілка, керамічна чашка, египський пергамент, яблуко, червоні коралі, жовто-блакитне намисто, червоно-чорний бісер, скатертина ткана з українською народною вишивкою, сіль (біль), цукор ( радість)

Керамічна тарілка – авторська робота має 3 кола обжигу на ній сіль, червоний бісер з хрестиком православним ( українська символіка) на ньому лежить яблуко Адама. Поруч з тарілкою пектораль Архієпископа j.e. Метрополіту Гданського Лешка Славоя Глудзя. За хрестом ікона з срібла з зображенням Вишгородской Матері Божої – це символ об’єднання католіков та православних людей. Срібло лежить ( хрест пектораль на вишиванці поруч) епіскоп носить хрест на груді, а скульптор Матерь Божою Вишгородскую.
На скатертині стоїть грецька срібна цукорниця.
Польові квіти в пляшці зеленого кольору ( авторська робота Вероніки Головко – скло, коралі, вітражні єлементи, натуральні камені). В пляшці стоять ромашки та пастушя сумка ( символ України, символ дитинства скульптора, згадка про бабусь Марію – українку та Геновефа – польку).На задньому плані стоїть египецький свиток, який із покоління в покоління передається батьку нареченої.
Дві рибки є символами єднання двох народів польського і українського та двох релігій.
Лампа нафтова ( керосинова) – є символом єднання та зігрівання душ та наших сердець.